Świat Psów wg. Michała

Wszystko o najfajniejszych czworonogach na ziemi! To jest świat psów wg. Michała!

Manchester terrier kontra pinczer miniaturowy

Manchester terrier kontra pinczer miniaturowy

Mimo różnicy w wielkości, manchester teriery i pinczery miniaturowe mają kilka wspólnych cech. Oba mają atletyczną, smukłą sylwetkę, a ich sierść jest bardzo gęsta i błyszcząca. Mają również bardzo podobny temperament. Jedyną prawdziwą różnicą między nimi jest kształt uszu, co jest powodem sporej frustracji wśród hodowców. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch psach i korzyściach, jakie przynoszą swoim rodzinom.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z klubpudla.pl

Manchester terriery są bardziej aktywne i energiczne niż pinczery miniaturowe

Z reguły im bardziej energiczny i aktywny jest pies, tym lepiej. Manchester teriery potrzebują dużo codziennego ruchu. Potrzebują także stymulacji psychicznej, którą zapewnia im kontakt z człowiekiem. Trzymanie ich na podwórku nie wystarczy; potrzebują one również stymulacji umysłowej. Zabawka logiczna lub miska do układania puzzli może pomóc w utrzymaniu zaangażowania i aktywności umysłowej. Nie można jednak pozostawiać Manchestera samego na dworze na długo.

Mimo że pinczery miniaturowe powstały ponad dwa wieki temu, teriery manchesterskie powstały jako krzyżówka czarnego i tan teriera z whippetem. W wyniku tej krzyżówki powstała ekscytująca, energiczna rasa, która nadal zachowuje instynkt łowiecki swoich przodków. Poza tym, że Manchester terrier jest bardziej energiczny, zachowuje się również jak dobry pies stróżujący. Szczeka i daje znać, gdy zbliża się ktoś obcy.

Najbardziej zauważalną różnicą między pinczerami miniaturowymi a Manchester terierami jest ich wielkość. Mniejsza wersja jest na ogół mniejsza i ma mniejsze kości. Większa wersja jest wprawdzie większa od pinczera miniaturowego, ale oba psy są żywe, wysportowane i inteligentne. Ich wielkość i wigor czynią je wspaniałymi towarzyszami rodziny. Ponadto oba są niezwykle towarzyskie. Chociaż ich wielkość może odstraszać wielu właścicieli, Manchester będzie doskonałym wyborem dla rodziny, która szuka małego psa, który jest aktywny.

Mimo że Manchester terrier jest rasą bardziej atletyczną niż pinczer miniaturowy, różnice między tymi dwoma typami psów mogą być zaskakująco małe. Pinczer miniaturowy jest mniejszy, ale ma takie same wymiary i umaszczenie. Manchester terrier ma bardziej atletyczną budowę i więcej energii. Pinczery miniaturowe są bardziej niezależną rasą i mogą być trudniejsze w szkoleniu.

Są bardziej podatne na potencjalnie śmiertelną chorobę

Prawdą jest, że niektóre rasy są mniej narażone na rozwój tej potencjalnie śmiertelnej choroby, ale inne są bardziej zagrożone. Jedną z takich ras jest Manchester terrier. Jest znany ze swojej osobowości i zamiłowania do kontaktu z ludźmi. Domagają się udziału w zajęciach rodzinnych i są stale przywiązane do swoich rodzin. Psy te odwdzięczają się swoim właścicielom miłością, lojalnością i ochroną. Ale czy te psy mają odpowiednie geny?

Pinscher miniaturowy i Manchester terrier są również bardziej narażone na rozwój bolesnego schorzenia bioder zwanego chorobą Legg-Perthesa. Chociaż przyczyna choroby Legg-Perthesa nie jest w pełni poznana, uważa się, że jest ona spowodowana brakiem dopływu krwi. Powoduje to, że główka kości udowej staje się krucha i może łatwo ulec złamaniu. Leczenie tego bolesnego schorzenia obejmuje zazwyczaj zabieg chirurgiczny.

Mimo że niektóre psy są bardziej narażone na rozwój tej choroby, możesz uratować życie swojego pupila, dowiadując się więcej o objawach tego schorzenia. Guzy komórek tucznych są nieprzyjemnym rodzajem raka skóry, a Manchester teriery są bardziej narażone na rozwój tego schorzenia niż jakakolwiek inna rasa. Objawy guza komórek tucznych mogą przypominać inne guzki skórne. Jeśli zauważysz podejrzane guzki, zabierz psa do lekarza weterynarii, aby to zbadał. Większość nowotworów można wyleczyć poprzez usunięcie chirurgiczne.

Zobacz też:   Jak szczeka pies basenji?

Choroba ta jest spowodowana defektem czynnika von Willebranda, białka będącego nośnikiem ważnego czynnika krzepnięcia. Powoduje on powstawanie zakrzepów krwi i jest dziedziczony zarówno przez samce, jak i samice. Psy dotknięte tą chorobą są podatne na zakrzepy krwi, siniaki i anemię. Pomimo wielu objawów tego zaburzenia, obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę u psów.

Mają gładką i błyszczącą sierść

Chester terrier i pinczer miniaturowy są blisko spokrewnione, choć nie są takie same. Odróżniają się od siebie wielkością i wyglądem. Manchesterzy są zazwyczaj mniejsze od pinczerów miniaturowych, ale są również znane jako „toy teriery”. Podobnie jak doberman, obie rasy mają krótką, gładką sierść. Występują w różnych kolorach, takich jak brązowy, mahoniowy i czarny.

Gładka sierść jest powszechna u wielu małych ras o krótkiej sierści. Niektóre z tych psów są wykorzystywane jako psy stróżujące i myśliwskie, podczas gdy inne są hodowane jako psy do towarzystwa. Psy te są zwierzętami o dużej energii i silnym popędzie do zdobywania. Szybko i łatwo uczą się komend. Psy rasy pinczer miniaturowy, Manchester terrier i toy terrier również mają błyszczącą sierść.

Gładka i błyszcząca sierść Manchester teriera i pinczera miniaturowego sprawia, że nadają się one jako psy do towarzystwa. Charakteryzują się wysokim poziomem przywiązania i są bardzo oddane swoim rodzinom. Szkolenie ich od najmłodszych lat jest doskonałym sposobem na rozwój ich osobowości. Twój nowy członek rodziny stanie się Twoim najlepszym przyjacielem! Podaruj Manchesterowi terrierowi dużo miłości i uwagi. Będziesz zadowolony!

Manchester terrier ma gładką, błyszczącą sierść i ciemne, bogate mahoniowe umaszczenie. Ma głowę w kształcie klina z błyszczącymi oczami i zwartą budowę ciała. Psy te są bardzo aktywne i ruchliwe, dlatego nadają się do aktywnego trybu życia. Mają silny instynkt łowiecki i uwielbiają bawić się z innymi psami. Chociaż mogą być agresywne w stosunku do innych małych zwierząt domowych, na ogół są przyjazne.

Trudno je przywołać, jeśli podążają za zapachem lub rzucają się w pogoń

Jeśli pies Cię ignoruje, może być biernym przestępcą. Biernych przestępców często łatwiej jest złapać niż uciekinierów. Ignorując Cię, mówią Ci, że nie są ważni. Mogą mieć pewne problemy behawioralne, które utrudniają ich przywołanie. Przeczytaj dalej, aby poznać typowy dla tej rasy temperament, stan zdrowia i potrzeby szkoleniowe.

Manchester terrier to popularna rasa terierów, która łączy w sobie atletyczną zdolność do biegania i instynkt myśliwski. Standardowy Manchester terrier może ważyć do 10 kg, natomiast wersja toy waży około pięciu kilogramów. Oba mają krótką sierść, która zrzuca umiarkowane ilości włosów. Są to bardzo inteligentne psy. Możesz zdecydować się na zakup Manchester terriera, jeśli szukasz wiernego psa stróżującego. Jeśli planujesz kupić szczeniaka do swojego domu, pamiętaj, aby socjalizować go od dnia przywiezienia do domu. Manchester terrier nie jest dobrym towarzyszem dla dzieci poniżej piątego roku życia, ale starsze dzieci nie powinny mieć z nim żadnych problemów.

Tolerują zostawianie w spokoju

Rasy psów mogą być trudnym zadaniem dla tych, którzy nie chcą ich zostawiać samych. Niektóre rasy są lepiej przystosowane do pozostawania w samotności przez dłuższy czas niż inne. Weź pod uwagę historię rasy, aby określić, jak dobrze znosi ona pozostawanie w samotności. Na przykład Lhasa Apso został pierwotnie wyhodowany do strzeżenia tybetańskich świątyń. Ich przodkowie byli mnichami i strażnikami, więc mają doskonałą świadomość przestrzenną.

Podobne Tematy