Świat Psów wg. Michała

Wszystko o najfajniejszych czworonogach na ziemi! To jest świat psów wg. Michała!

Wszystko o pinczerze miniaturowym – rasa psów

Wszystko o pinczerze miniaturowym – rasa psów

Pinczer miniaturowy – znany również jako Zwergpinscher lub Min Pin – to mała rasa psów należąca do rodziny pinczerów. Pochodzą z Niemiec, są figlarne i inteligentne. W towarzystwie innych psów mogą być jednak dominujące. Aby dowiedzieć się więcej na temat pinczerów miniaturowych, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego więcej o tym uroczym psie i o tym, jak może on pasować do każdego domu.

Synszyle miniaturowe to rasa psów niemieckich

Synszyle miniaturowe, znane także jako Zwergpinscher, Min Pin lub Zwergpin, to maleńka rasa psów w typie pinczera. Wywodzi się z Niemiec, a jej najwcześniejszymi przodkami mogły być pinczery niemieckie zmieszane z chartami włoskimi i jamnikami. Pomimo nazwy, psy te nie są tak naprawdę małymi psami, ale nadal są urocze.

Chociaż jej pochodzenie jest przedmiotem sporów, uważa się, że rasa ta pochodzi z Niemiec, gdzie pierwotnie była wykorzystywana do polowania na szczury i szkodniki. Początkowo nazywano ją „Reh Pinscher” (czerwony pies), ponieważ wyglądem przypominała jelenia. Podczas gdy pinczer doberman jest znacznie starszym psem, pinczer miniaturowy jest nowszy i różni się od tej rasy.

Pinczer miniaturowy to mała rasa o wielu cechach podobnych do innych terierów. Są nieustraszone i czujne, wymagają dużej ilości codziennego ruchu. Choć są urocze jako zwierzęta domowe, mogą być nieco władcze i powściągliwe. Mimo to są świetnymi psami stróżującymi. Jeśli znajdziesz miejsce, w którym będziesz mógł ćwiczyć z pinczerem miniaturowym, Twój nowy futrzany przyjaciel na pewno to pokocha.

Pinczer miniaturowy jest często mylony z dobermanem, ale są to różne rasy. Początkowo, pod koniec XIX wieku, były znane pod nazwą „reh pinscher” ze względu na ich podobieństwo do niemieckiego jelenia reh. Nazwę „pinscher” skrócono później do terier. Z powodu tej błędnej interpretacji, pierwsze wystawy psów prawie zniszczyły rasę. Jednak w 1900 r. hodowcy poprawili ten stan rzeczy.

Pinsery miniaturowe są podatne na pewne genetyczne uwarunkowania zdrowotne. Większość przypadków chorób serca jest spowodowana osłabieniem zastawki serca. W takiej sytuacji krew przecieka z powrotem do serca i dodatkowo obciąża mięśnie serca. Objawy choroby serca obejmują osłabienie, kaszel, obrzęk brzucha oraz niebieskawy lub żółtawy odcień skóry. Pinczer miniaturowy może również stracić przytomność i wykazywać objawy paraliżu.

Są inteligentne

Pinczer miniaturowy jest inteligentną i lojalną rasą, która doskonale czuje się w towarzystwie właścicieli. Rasa ta jest również nieustraszona i czujna. Ma wysoki poziom energii i potrzebuje dużo ruchu, aby spalić cały jej nadmiar. Ze względu na wysoki poziom energii pinczery miniaturowe mogą być trudne w szkoleniu. Należy liczyć się z tym, że szkolenie pinczera miniaturowego będzie wymagało trochę czasu i cierpliwości. Poniżej podajemy wskazówki, które pomogą Ci w szkoleniu pinczera miniaturowego.

Jedną z najlepszych wskazówek dla pinczerów miniaturowych jest spędzanie z nimi czasu. Ich wysokie IQ oznacza, że mogą być doskonałym wyborem do domów rodzinnych. Należy jednak obchodzić się z nimi ostrożnie, gdy są jeszcze szczeniętami. Pinczery miniaturowe nie są odpowiednie dla osób, które nie znają się zbyt dobrze na psach. Mogą być jednak przyjaźnie nastawione do obcych. Pinczer miniaturowy nie jest psem niebezpiecznym, ale może być dobrym wyborem dla osób, które mają mało czasu na szkolenie.

Jak w przypadku każdej rasy psów, pinczer miniaturowy wymaga stymulacji umysłowej i ćwiczeń, aby był szczęśliwy. Rasa ta potrzebuje około dwudziestu do trzydziestu minut zabawy dziennie i jak najwięcej czasu spędzanego poza domem. W przeciwnym razie łatwo się nudzi i może nawet zacząć zachowywać się destrukcyjnie w domu. Jeśli Twój pinczer miniaturowy nudzi się i nie wykazuje entuzjazmu, być może nadszedł czas na sesję szkolenia z zakresu posłuszeństwa.

Pinczery miniaturowe są bardzo inteligentne i lojalne wobec swojej rodziny, ale mogą być agresywne wobec obcych. Jako mały pies, pinczer miniaturowy jest łatwy w szkoleniu, chociaż rasa ta może stać się uparta i może pojawić się u niej problem dominacji. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pinczery miniaturowe potrzebują dużo stymulacji umysłowej i powinny być chronione przed zimną pogodą. Pinczery miniaturowe są na ogół zdrowymi psami, ale mogą ulegać wypadkom lub mieć problemy zdrowotne.

Są skore do zabawy

Jeśli szukasz zabawnego i inteligentnego zwierzęcia, nie szukaj dalej niż pinczera miniaturowego. Ta mała rasa psów to prawdziwa „maszyna do zabawy”. Nazywana „królem zabawek”, rasa ta jest rozkoszna do zabawy. Pinczery miniaturowe potrafią być figlarne i żądne przygód, ale bywają też nieco agresywne i potrzebują odpowiedzialnego właściciela.

Psy te lubią bawić się z innymi zwierzętami domowymi i świetnie dogadują się z dziećmi w każdym wieku. Ich niewielki rozmiar sprawia, że mogą zmieścić się w mieszkaniu lub na małej przestrzeni życiowej, ale nadal potrzebują dużo ruchu, aby pozostać zdrowe i szczęśliwe. Te aktywne psy potrzebują dużo ruchu, dlatego upewnij się, że masz możliwość zapewnienia im odpowiedniej ilości czasu na zabawę każdego dnia. Psy te lubią biegać, skakać i bawić się, w związku z czym potrzebują dużej ilości nadzoru. Mimo że psy te są ogólnie zdrowe i dobrze radzą sobie w większości warunków domowych, nadal mogą ulec kontuzji.

Zobacz też:   Wszystko o Shar Pei Basset Hound Mix

Granie w aportowanie to kolejny sposób na zapewnienie rozrywki pinczerom miniaturowym. Pinczery miniaturowe będą godzinami gonić za piłką lub zabawką. Należy nadzorować pinczera miniaturowego podczas zabawy, aby upewnić się, że nie wyrządzi on sobie żadnej krzywdy. Jeśli pies ucieknie od Ciebie, pamiętaj, aby zabrać go w miejsce, w którym będzie mógł bezpiecznie się bawić, nie powodując żadnych szkód w domu lub na posesji.

Szczeniak miniaturowy to pies zabawka pochodzący z Niemiec. Wyglądem przypomina pinczera dobermańskiego, ale jest mniejszych rozmiarów. Od mniejszego psa odróżnia go długi nos i spiczaste uszy. Dzięki krótkiej, lśniącej sierści jest doskonałym towarzyszem zarówno dla dzieci, jak i zwierząt domowych. Mimo niewielkich rozmiarów pinczer miniaturowy jest solidnym i zwartym psem o figlarnym charakterze.

Mogą być dominujące w stosunku do innych psów

Miniaturowe pinczery są zazwyczaj łagodne w stosunku do dzieci, ale mogą stać się agresywne, jeśli nie są odpowiednio socjalizowane od szczenięcia. Od samego początku należy socjalizować szczeniaka z innymi psami i dziećmi, a także mieć świadomość, że pinczer miniaturowy może stać się dominujący w stosunku do innych psów. Ich silny popęd do zdobywania i wysoki poziom energii mogą prowadzić do dominującego charakteru, jeśli nie będą wcześnie socjalizowane.

Synser miniaturowy jest bardzo inteligentnym psem, ale ma również upartą naturę. Jeśli pozwolisz im szaleć i przechytrzyć Cię, staną się najlepszym psem w Twoim domu. Potrzebują łagodnego i stanowczego szkolenia, aby przyzwyczaić się do roli przywódcy stada. Pinczery miniaturowe mogą być powolne w wychowaniu domowym, dlatego ważna jest ich wczesna socjalizacja.

Pinczery miniaturowe są podatne na rozwój dziedzicznej choroby zwanej mukopolisacharydozą. Choroba ta wpływa na ukrwienie stawu biodrowego, powodując kruchość główki kości udowej. Choroba zaczyna się zwykle między szóstym a dziewiątym miesiącem życia i charakteryzuje się bólem tylnych kończyn. Jest to choroba dziedziczna i nie ma na nią lekarstwa.

Ważne jest, aby zrozumieć, że mowa ciała psa różni się od mowy ciała człowieka. Człowiek może być zrzędliwy na samym dole stada, podczas gdy pies może być całkowicie zadowolony jako podwładny. Należy jednak pamiętać, że psy muszą wiedzieć, który z nich jest dominujący, w przeciwnym razie będą cierpieć na wyniszczający niepokój i obniżoną jakość życia.

Mogą mieć problemy z sercem

Problemy z sercem są najważniejszą przyczyną śmierci pinczerów miniaturowych w ich złotym wieku. Zastawki serca u tych psów mogą stać się słabe i pozwalać na cofanie się krwi wokół nich, obciążając serce. Zwierzęta mogą wykazywać różne objawy, takie jak szmery w sercu, drgające łapy oraz nienaturalnie mała lub spłaszczona twarz. Badania serca muszą być powtarzane co roku. Jeśli zauważysz u swojego pupila którykolwiek z tych objawów, jak najszybciej umów się na konsultację z lekarzem weterynarii.

Problemy z sercem u pinczerów miniaturowych mogą powodować silny ból tylnych łap. Pinczery miniaturowe są podatne na choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych, takie jak choroba Legg-Calve-Perthesa. Choroba ta jest często mylona z dysplazją stawów biodrowych, ale ma ona inne przyczyny. Głowa kości udowej nie rozwija się prawidłowo i nie mieści się prawidłowo w panewce stawu biodrowego. Leczenie polega zwykle na operacji.

Mimo że pinczer miniaturowy jest znany jako kochający pies rodzinny, może być podejrzliwy w stosunku do obcych. Rasa pinczera miniaturowego wywodzi się z Niemiec. Niektóre historyczne artefakty wskazują, że rasa ta ma ponad dwa wieki. Początkowo psy te były wykorzystywane jako szczury hodowlane. Jednak popularność tej rasy jako rasy towarzyszącej doprowadziła do innych zastosowań. W języku niemieckim nazywano go „reh pinscher”, co oznacza małego czerwonego jelenia.

Pinczer miniaturowy to żywa i czujna rasa o wysokim poziomie energii. Jego wysoki chód jest podobny do chodu konia rasy Hackney. Pinczer miniaturowy może dogadywać się ze starszymi dziećmi, ale w pobliżu małych dzieci musi być nadzorowany. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem pinczera miniaturowego jako zwierzęcia domowego, pamiętaj, aby najpierw zapoznać się z historią zdrowia tej rasy.

Podobne Tematy