Świat Psów wg. Michała

Wszystko o najfajniejszych czworonogach na ziemi! To jest świat psów wg. Michała!

Doberman Pinscher Club of America

Doberman Pinscher Club of America

Przed zakupem psa warto wiedzieć, czym zajmuje się Doberman Pinscher Club of America. Klub ten reprezentuje interesy rasy i cieszy się dobrą reputacją w społeczności psów. Klub psów posiada kontrakt i kodeks etyczny, które mogą być pomocne przy wyborze hodowcy. Ponadto, kupując psa od klubu, możesz otrzymać rodowód i dokumenty rejestracyjne AKC. Doberman Pinscher Club of America zawiera wiele informacji na temat rasy.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z

Hodowcy dobermanów

Doberman Pinscher Club of America prowadzi katalog odpowiedzialnych hodowców. Hodowcy znajdujący się na liście DPCA Breeder Referral List muszą być członkami DPCA i AKC w dobrej kondycji. Hodowcy znajdujący się na liście są rekomendowani przez organizację, ale nie są przez nią zatwierdzani. Przed zakupem psa należy dokładnie ocenić jego pochodzenie i stan zdrowia.

AdPC, będący połączeniem Salt Lake Doberman Pinscher Club i Utah Doberman Rescue, jest jednym z największych klubów w kraju. Członkowie są bardzo aktywni, wystawiają psy do adopcji i udzielają porad dotyczących adopcji. Klub Virginia Dobes, założony w 1949 roku, organizuje spotkania członków, letnie imprezy na basenie, świąteczne parady i bankiety z nagrodami. Katalog hodowców jest regularnie aktualizowany.

DPC z Nashville organizuje comiesięczne spotkania, wystawę szczeniąt dobermanów i zaprasza członków o różnym pochodzeniu i zainteresowaniach. DPCRMA istnieje od 1960 roku i zrzesza hodowców z całych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jej członkowie organizują coroczne pokazy specjalne, biorą udział w seminariach edukacyjnych poświęconych rasie i wspierają akcje ratunkowe na terenie stanu. Organizacja ta organizuje także wystawę miotów na lokalnych wystawach psów. Doberman Pinscher Club of America organizuje liczne imprezy przez cały rok.

Oprócz stron internetowych Doberman Pinscher Club of America poświęconych hodowcom, szczeniąt dobermanów czystej krwi możesz szukać także w Internecie. Serwisy z ogłoszeniami online, takie jak Hoobly czy Adopt A Pet, to dwie możliwości znalezienia szczeniąt dobermanów czystej krwi. Są to wprawdzie strony niskiej jakości i ryzykowne, ale od czasu do czasu można na nich znaleźć renomowanego hodowcę. Upewnij się, że przejrzałeś je dokładnie, aby uniknąć zakupu psa mieszanej rasy.

Pilgrim Doberman Pinscher Club

Pilgrim Doberman Pinscher Club ma siedzibę w Massachusetts i istnieje od 1973 roku. Członkowie klubu spotykają się co miesiąc na spotkaniach i seminariach edukacyjnych, a także mogą znaleźć w swojej okolicy polecającego hodowcę. Inny klub, Washington Doberman Pinscher Club, został założony w 1962 roku i spotyka się co dwa miesiące. Klub w Waszyngtonie wspiera także lokalne akcje ratunkowe. Członkowie DPCRMA są również zapraszani na próby psiej agility.

Pilgrim Doberman Pinscher Club jest otwarty dla właścicieli dobermanów, którzy ukończyli 18 lat. Klub jest w dobrej kondycji w Doberman Pinscher Club of America i American Kennel Club. Klub akceptuje również cele Klubu. Członkostwo w Pilgrim Doberman Pinscher Club of America pomaga zapewnić rasie szacunek i opiekę, na jakie zasługuje.

Członkowie Doberman Pinscher Club of America mogą znaleźć wsparcie u lokalnych właścicieli dobermanów. Organizacja ta wspiera wszystkie dobermany i jest bardzo dumna ze wszystkich swoich szczeniąt, niezależnie od koloru. Klub sprzeciwia się hodowli dobermanów białych i albinosów. Członkostwo jest bezpłatne, więc dołącz do klubu już dziś i zacznij hodować własnego dobermana. Jak możesz dołączyć do Pilgrim Doberman Pinscher Club of America?

Utah Dobes

Jeśli szukasz dobermana w Utah, to dobrze trafiłeś. Rasa ta jest wysoko ceniona za wrodzoną odwagę, inteligencję i oddanie swojemu panu. Są również doskonałymi psami stróżującymi i pracują jako psy służbowe w wojsku. Choć mogą być drogie, są na ogół zdrowsze i bardziej energiczne niż wiele innych ras. Co więcej, psy te są absolutnie piękne.

Oprócz klubów rasowych, DPCA w Utah prowadzi katalog hodowców dobermanów. Każdy hodowca jest wymieniony na stronie internetowej DPCA, która oferuje również wyszukiwarkę tekstową, która wyświetli wyniki z Twojej okolicy. Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia swoich szczeniąt, większość hodowców zamieści na swojej stronie link do strony. Informacje na temat DPCA w stanie Utah można również znaleźć na stronie internetowej klubu.

Doberman Pinscher Club of America w stanie Utah jest klubem członkowskim DPCA. DPC jest organizacją non-profit 501(c)(3), więc możesz przekazać darowiznę i odliczyć ją od podatku. Doberman Pinscher Club of America w Utah został założony w 1971 roku i jest organizacją dziecięcą objętą zwolnieniem z podatku. Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać sport, czy po prostu dowiedzieć się czegoś o swojej ulubionej rasie, nie ma lepszego miejsca na uzyskanie informacji.

Zobacz też:   Czy dobermany są straszne?

Uznanie Związku Kynologicznego

Klub Doberman Pinscher w Ameryce (DPCA) jest organizacją non-profit zrzeszającą członków w całych Stanach Zjednoczonych. Uczestniczą oni w pokazach specjalnych, seminariach edukacyjnych i prowadzą loterie dla szczeniąt. Klub organizuje także coroczną wystawę specjalną. Członkowie mogą brać udział w seminariach szkoleniowych i rywalizować w testach Combined Working Aptitude Evaluation. Klub wspiera również lokalne grupy ratownicze i promuje zdrowie i bezpieczeństwo rasy.

DPCA promuje roboczy charakter dobermana poprzez szkolenia dla właścicieli psów i organizowanie seminariów. Klub przyznaje również dobermanom specjalne tytuły wszechstronności. Poza pracą, rasa ta jest uznawana za psa do towarzystwa i stróżującego. United Doberman Club ma wiele aspektów, od uznania przez United Kennel Club po liczne imprezy i zawody.

DPCOA jest klubem macierzystym American Kennel Club, który jest oficjalnym źródłem uznawania tytułów IPO przez AKC. Tytuły IPO są zdobywane przez dobermany zarejestrowane w AKC i mogą być dodawane do ich rodowodu. W końcu to osiągnięcie może prowadzić do międzynarodowego rekordu tytułów roboczych. Jednak to uznanie nie gwarantuje, że pies będzie mógł startować w zawodach posłuszeństwa.

Związek Kynologiczny AKC uznaje rasę pinczer doberman od 1898 roku. Nazwa pinczer oznacza po niemiecku „terier”, a pinczer doberman czterokrotnie wygrał Best in Show i zajął czwarte miejsce pod względem największej liczby nagród. W ostatnich latach doberman przesunął się z 23. na 12. miejsce pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych, a rasa ta jest obecnie uznawana przez United Kennel Club.

Charakterystyka fizyczna

Dobermany są generalnie zdrowymi psami, ale mogą u nich wystąpić pewne problemy zdrowotne i zaburzenia genetyczne. Chociaż predyspozycje psa do pewnych chorób nie zawsze wskazują na to, że będzie on na nie cierpiał, świadomość tych zaburzeń może pomóc właścicielom w ich wykryciu, zanim staną się poważnym problemem. Niektóre problemy zdrowotne nie są od razu rozpoznawalne w okresie wzrostu szczeniąt, dlatego ważne jest, aby uważnie obserwować swojego nowego pupila.

Amerykańskie dobermany są na ogół bardziej kompaktowe i mają dostojny wygląd. Różnią się od dobermanów europejskich pod względem wielkości i temperamentu, są bardziej łagodne i posłuszne. Amerykańskie dobermany są klasyfikowane jako psy królewskie przez Doberman Pinscher Club of America. Aby zostać zakwalifikowanym, pies musi być członkiem tego klubu.

Rasa ta została pierwotnie stworzona w Niemczech przez Otto Goellera. Niemiecki Związek Kynologiczny uznał rasę w 1900 roku, a do Stanów Zjednoczonych pinczer doberman trafił po raz pierwszy około 1908 roku. W 1919 r. został wystawiony na wystawie pokroju, a na trzech kolejnych wystawach otrzymał tytuł „Best in Show”. W 1921 r. powstał Doberman Pinscher Club of America, który przyjął niemiecki wzorzec rasy.

Z uwagi na wysoki poziom energii, dobermany powinny być często ćwiczone. Zaczynaj powoli i stopniowo zwiększaj poziom ćwiczeń psa. Dobermany mogą osiągać prędkość ponad 30 mil na godzinę, dlatego zabawa na smyczy jest koniecznością. Lubią też pływać. Nie należy jednak przesadzać. Zacznij od powolnych i stopniowych ćwiczeń i stopniowo wydłużaj czas spędzany w wodzie. Nie zapominaj też o częstym chwaleniu psa za dobre zachowanie.

Własność

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rasie doberman pinczer, być może zainteresuje Cię wstąpienie do Doberman Pinscher Club of America. DPC jest organizacją zajmującą się zachowaniem i ochroną rasy. Klub organizował już w przeszłości obrady legislacyjne podczas Krajowej Wystawy Specjalnej, a na rok 2022 planuje jeszcze większe wydarzenie. Jeśli jesteś zainteresowany wstąpieniem do klubu, powinieneś zacząć od poznania historii i misji organizacji.

The Doberman Pinscher Club of America został założony w 1921 roku przez George’a Earle’a III. Organizacja kładła nacisk na wyrafinowanie i jakość, a liczba zarejestrowanych psów wkrótce przekroczyła 100. W 1933 r. doberman wystąpił w filmie „Sprawa morderstwa w hodowli” (The Kennel Murder Case). W 1941 r. klub zarejestrował 1 637 psów, co czyni go 15. najpopularniejszym psem czystej krwi w USA. W 2010 r. w Stanach Zjednoczonych zarejestrowanych jest prawie 500 000 dobermanów.

Oprócz tego, że doberman jest dobrym zwierzęciem rodzinnym, ma również długą historię w egzekwowaniu prawa, poszukiwaniach i ratownictwie oraz w pracy terapeutycznej. Pies ten jest bardzo inteligentny i chętnie zadowala swoją ludzką rodzinę, dlatego też pełnił wiele różnych funkcji. Niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje, jest wiernym towarzyszem, który dobrze dogaduje się z dziećmi. Własność doberman pinscher club of America

Podobne Tematy