Świat Psów wg. Michała

Wszystko o najfajniejszych czworonogach na ziemi! To jest świat psów wg. Michała!

Wszystko o rasie dalmatyńczyk-basset hound mix

Wszystko o rasie dalmatyńczyk-basset hound mix

Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przed adopcją mieszańca dalmatyńczyka i basseta. Będziesz chciał poznać standard rasy, cechy, zdrowie i długość życia tej rasy psów. Będziesz chciał wybrać odpowiedniego szczeniaka dla swojej rodziny w oparciu o własne potrzeby i styl życia. W tym artykule omówimy ważne kwestie, które należy rozważyć przed wprowadzeniem psa do domu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale

Standard rasy

Mieszaniec dalmatyńczyka z bassetem jest rzadko spotykanym psem mieszańcem. Te dwie rasy są spokrewnione, choć różnią się kolorem i wielkością. Dalmatyńczyk jest psem ciężkiej budowy, o prostokątnym kształcie, z krzywymi, krótkimi łapami. Jego oczy są wyraziste, a długie uszy zwisają w dół. Ogon nosi wesoło, a jego sierść jest krótka i zwarta. Jego sierść jest miękka, jedwabista i krótka.

Mieszaniec dalmatyńczyka z bassetem jest na ogół potulny i czuły, łagodny i przyjazny w stosunku do innych zwierząt domowych i dzieci. Rasa ta jest posłuszna i łatwa do wyszkolenia, ale może być uparta i trudna do nauczenia w domu. Zalecane jest szkolenie w klatce. Basset Hound ma niski popęd do zdobywania i jest silnym psem stróżującym. Potrafi szczekać i potrzebuje stałego towarzystwa i przewodnictwa.

Basset Hound ma głęboką, zaokrągloną czaszkę i wyrazistą kufę. Twarz ma luźną skórę, co przyczynia się do jej smutnego wyrazu. Jego uszy wloką się po ziemi i wyłapują zapach. Zmarszczki pomagają psu tropiącemu wyłapywać zapachy. Jego nos jest potężną bronią i od tysięcy lat jest wykorzystywany do polowań. Stał się jednym z najpopularniejszych psów na świecie.

Mimo że dalmatyńczyki mają wiele cech wspólnych, są one unikalne dla każdego osobnika. Dalmatyńczyki są również małych i średnich rozmiarów. Ważne jest, aby wiedzieć, że wielkość może się różnić w zależności od opieki i środowiska. Przekarmiony dalmatyńczyk może wydawać się większy niż wskazuje na to wzorzec rasy. W razie wątpliwości poproś lekarza weterynarii o pomoc w ustaleniu wzorca rasy dla Twojego psa. Pamiętaj też, że jest to rasa mieszana. Możesz znaleźć doskonałą rasę dla swojej rodziny.

Charakterystyka

Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych cech mieszańca dalmatyńczyka basset hounda. Jedną z nich jest ich łagodne usposobienie, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi. Psy te doskonale dogadują się również z innymi zwierzętami domowymi, takimi jak koty i psy, i są dobrymi zwierzętami rodzinnymi. Są spokojne i przyjazne w domu, ale bywają uparte i wymagają silnej ręki przy szkoleniu. Najbardziej godną uwagi cechą mieszańca dalmatyńczyka z bassetem jest jego szczekanie, które może być głośne i charakterystyczne.

Basset houndy to psy średniej wielkości, ważące od 40 funtów w przypadku małej suki do 80 funtów w przypadku największego samca. Są to również psy niewymagające, które mogą prowadzić stosunkowo siedzący tryb życia. Mimo niskiego poziomu energii są w stanie uprawiać sporty, w których wykorzystuje się ich silny zmysł węchu. Basset hound został wyhodowany do polowania za pomocą nosa, dlatego może ignorować smycz, jeśli pozwoli mu się wyjść na spacer. Jednak ta cecha jest zdrowym ujściem dla potężnych zdolności węchowych Basseta.

Jak w przypadku większości ras psów, Basset houndy są podatne na pewne problemy zdrowotne. Na przykład, jeśli u psa występuje zaburzenie płytek krwi zwane trombopatią, pies może być narażony na ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Inne problemy zdrowotne obejmują problemy z powiekami. Niektóre z tych problemów to ektropion, który powoduje, że powieki odwracają się do wewnątrz, co sprawia, że rzęsy wbijają się w powierzchnię oka. Jeśli zauważysz u swojego psa któryś z tych objawów, warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii, aby zdiagnozować i odpowiednio leczyć psa.

Sierść dalmatyńczyka jest cechą charakterystyczną. Bassmatyńczyk odziedziczył sierść po dalmatyńczyku, dlatego jest ona tak piękna. Rasa ta jest bardzo inteligentna i potrafi dostosować się do wielu środowisk życia, w tym do mieszkań i apartamentów. Mieszaniec dalmatyńczyka i basseta będzie psem średniej wielkości, o średniej budowie ciała oraz miękkiej i łagodnej osobowości.

Zdrowie

Problemy zdrowotne dalmatyńczyka i basseta mogą być różne, ale ogólnie rzecz biorąc, psa każdej z tych ras można uznać za zdrowego. Dalmatyńczyki, choć są wytrzymałe i łagodne, mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne. Najczęstszym problemem zdrowotnym u dalmatyńczyków jest głuchota, ale obecnie renomowani hodowcy pracują nad wyeliminowaniem tej choroby. Ponadto dalmatyńczyki mogą być podatne na kamicę pęcherza moczowego i nerek, zwaną kamicą moczową. Schorzenia te mogą wymagać stosowania leków i leczenia chirurgicznego.

Ogólnie psy rasy basset hound wymagają rutynowej opieki weterynaryjnej z powodów zdrowotnych, w tym problemów z oczami. Psy te wymagają regularnego badania i czyszczenia oczu, ponieważ ich duże, klapnięte uszy mogą powodować infekcje. Oprócz problemów z oczami, psy rasy basset hound mogą również zachorować na chorobę krążka międzykręgowego, która może sprawić, że poruszanie się będzie bolesne i trudne do opanowania. Na szczęście, choroba ta jest zazwyczaj uleczalna, jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowana.

Zobacz też:   Uszy dobermana pinczera - wszystko o przycinaniu

Rasa dalmatyńczyków jest rasą starożytną, wywodzącą się z Egiptu. Niektóre egipskie malowidła przedstawiają nakrapiane psy. Dalmatyńczyki pojawiły się w Europie Środkowej około 1800 roku. Ich silny zmysł powonienia pozwala im podążać za zapachami na duże odległości. Ich zmysł powonienia nie ma sobie równych w porównaniu z psem Bloodhound. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na hodowlę dalmatyńczyka, czy basseta, problemy zdrowotne u tych psów będą dość powszechne.

W pełni rozwinięty bassamatian może mieć od 20 do 24 cali długości i ważyć od 50 do 80 funtów. Jest to kochająca i figlarna rasa, która uwielbia bawić się z dziećmi i ludźmi. Może być jednak niszczycielski, jeśli nie jest stale zajęty. Z tego powodu zaleca się wczesne szkolenie i socjalizację, aby zapobiec destrukcyjnym zachowaniom. Rasa ta jest przyjazna w stosunku do innych psów, kotów i ludzi i generalnie nie jest agresywna.

Długość życia

Dalmatyńczyk to duża rasa psów, która żyje od 10 do 13 lat. Osiągają od 19 do 24 cali wzrostu i ważą od 40 do 70 funtów. Dalmatyńczyki są figlarne, przyjazne i niezależne. Ich średnia długość życia wynosi około 12 lat. Nie gubią dużo włosów i są hipoalergiczne. Nie są również znane jako psy hipoalergiczne. Chociaż nie są najbardziej hipoalergiczną rasą, mogą być podatne na schorzenia układu oddechowego.

Przewidywana długość życia dalmatyńczyka może wynosić od 12 do 13 lat, ale dokładna liczba zależy od tego, gdzie pies został wyhodowany. Mimo że psy tej rasy są na ogół zdrowe, zdarzają się u nich pewne problemy zdrowotne. Koniecznie porozmawiaj z hodowcą o zagrożeniach zdrowotnych, na jakie może być narażony Twój pies. Generalnie psy basset hound nie żyją długo, jeśli mają nadwagę. Istnieją różne problemy zdrowotne, które mogą mieć wpływ na długość życia psa, takie jak zapalenie stawów, tłuszczowe guzki na skórze i inne problemy dotykające stare psy. Ponadto psy te zazwyczaj spędzają dużo czasu śpiąc i nie reagują na dźwięki. Długość życia dalmatyńczyków jest bardzo różna w zależności od rasy, ale właściciele powinni być świadomi tych problemów, aby mogli się nimi zająć zanim staną się poważne.

Długość życia dalmatyńczyków jest różna w zależności od ich wielkości i wagi. Niektóre rasy są podatne na pewne dolegliwości zdrowotne, takie jak kamienie moczowe i choroby serca. Średnia waga dalmatyńczyka wynosi 71 funtów/32 kg, natomiast waga psa rasy Basset Hound wynosi około 53 funtów/24 kg. Niezależnie od ryzyka zdrowotnego, dalmatyńczyki są lojalne, mądre i niezwykle inteligentne.

Dieta

Idealna dieta dla dalmatyńczyka powinna zawierać niewielkie ilości puryn, które są metabolizowane w organizmie do kwasu moczowego. Ilość białka powinna być umiarkowana, ale powinna również zawierać dużą ilość węglowodanów złożonych, aby pomóc organizmowi pozbyć się nadmiaru kwasu moczowego. Należy unikać mięs bogatych w puryny, takich jak organy i dziczyzna, ponieważ mogą one prowadzić do powstawania kamieni moczowych. Zawartość puryn w karmach dla zwierząt nie musi być podawana w wykazie, dlatego konsumenci muszą sami poszukiwać odpowiednich produktów dla swoich psów.

Dobrym sposobem na ustalenie właściwej diety dla psa jest konsultacja z lekarzem weterynarii. Wiele sklepów z karmą dla zwierząt oferuje karmy niskobiałkowe, ale często zawierają one składniki, które mogą powodować niepożądane reakcje u psów. Dieta niskobiałkowa jest lepsza dla większości psów, ponieważ nie mają one tendencji do tworzenia kamieni. Możesz również wybrać dietę niskobiałkową, jeśli Twój pies nie jest narażony na ryzyko tworzenia się kamieni.

Jeśli nie jesteś pewien, jaka karma jest najlepsza dla Twojego dalmatyńczyka, zawsze możesz wybrać wysokiej jakości suchą karmę. Odpowiednia ilość suchej karmy to około dwie filiżanki dziennie. Pamiętaj o podawaniu swojemu psu suplementów z olejem rybnym, jeśli uważasz, że może on odnieść z tego korzyści. Jeśli nie jesteś pewien, wypróbuj kilka różnych marek. Z pewnością pokochasz swojego nowego przyjaciela.

Dieta dla mieszańca dalmatyńczyka basseta powinna być zdrowa. Są to psy aktywne i potrzebują dużo ruchu, a zbilansowana dieta pomoże im utrzymać zdrowy tryb życia. Jednak ich waga sprawia, że są podatne na różne problemy zdrowotne, dlatego należy upewnić się, że otrzymują wystarczającą ilość pożywienia. Powinieneś także sprawdzać ich potrzeby żywieniowe, odwiedzając co kilka miesięcy swojego lekarza weterynarii. Nie ma sensu zaniedbywać ich zdrowia, jeśli nie zabrałeś ich do weterynarza.

Podobne Tematy